Gorący styczeń w Akademii Sztuk Walki

Początek roku w ASW był intensywny z uwagi na egzaminy z Taekwon-do oraz zbliżające się ferie. W świąteczny weekend (6-7 stycznia) adepci TKD ze wszystkich sekcji Akademii Sztuk Walki mieli możliwość uczestnictwa w biwaku szkoleniowym w Szkole Podstawowej w Stojadłach.

Zajęcia były prowadzone w dwóch blokach, gdzie zawodnicy byli podzieleni pod względem zaawansowania. Trener Dawid Matwiej (VI Dan) sprawdzał przygotowanie praktyczne (siła, technika, wytrzymałość) przeprowadzając łącznie dla każdej z grup 6 godzin treningowych. Natomiast Monika Matwiej (II Dan) poprowadziła zajęcia z teorii i historii Taekwon-do, które są nieodłącznymi elementami każdej sztuki walki.

Odświeżona wiedza przydała się Akademikom na egzaminach, które w dniach 8-10 stycznia odbywały się we wszystkich sekcjach (Brzóze, Dębe Wielkie, Mińsk Mazowiecki, Stara Niedziałka, Stojadła). Łącznie do egzaminów na stopnie uczniowskie w ASW przystąpiło ok. 120 osób. Należy zaznaczyć, że egzaminy są dobrowolne i nie wszyscy ćwiczący do nich podeszli.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którym udało się podwyższyć posiadane stopnie w Taekwon-do ITF.

Po egzaminacyjnym stresie przyszedł czas na relaks na górskich stokach. Pierwszy turnus zimowiska rozpoczął się już w piątek wieczorem (12.01.2018) i grupa prawie 60 osób udała się na Słowację do miejscowości Rajeckie Teplice – Kunerad, gdzie przez 8 dni poznawali uroki tamtejszych stoków. Ponadto, prawdziwy odpoczynek dała im wizyta na termach Afrodyta. 20 stycznia był dniem przełamania turnusów, ponieważ już ok. godz. 13.00 dużo większa ekipa 80 osobowa wyjeżdżała na zimowisko do przygranicznej miejscowości Milówka, gdzie zjeżdżaliśmy ze stoku Zwardoń. Oczywiście był również czas na Aquapark w Istebnej oraz wspólne gry i zabawy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz niezastąpionej kadrze: Ewie Sobieraj, Małgorzacie Matwiej, Rafałowi Wtulichowi, Kamilowi Majewskiemu, Mariuszowi Steczek oraz Monice i Dawidowi Matwiejom. Już teraz zapraszamy na obozy letnie oraz na treningi Taekwon-do ITF, Kick-Boxingu, Karate i pływania.

Monika Matwiej

About the author

admin

View all posts